JĒKABPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA KAPACITĀTES STIPRINĀŠANAI ŠOGAD IEGULDĪS VAIRĀK NEKĀ 5,8 MILJONUS EIRO

19/03/2021
Covid_finans.jpg

Informācija medijiem

Pamatojoties uz SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” iesniegtajiem prasījumiem un nepieciešamības pamatojumu, trīs piešķīrumos,atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam plānam slimnīcu kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai,Ministru kabinets atbalstījis finansējuma piešķiršanu SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”5 884 795 eiro apmērā.

Pateicoties piešķirtajam valsts finansējumam, paredzēts izveidot un labiekārtot 80 gultas vidēji smagu pacientu ārstēšanai, veikt reanimācijas nodaļas paplašināšanas darbus un aprīkot intensīvās terapijas un reanimācijas gultas (kopā 15 reanimācijas un 6 intensīvās terapijas gultas), kā arī veikt remontdarbus aptiekas noliktavas paplašināšanai (saistībā ar prasību slimnīcām nodrošināt medikamentu uzkrājumu trīs mēnešu (līdzšinējā 1 mēneša) periodam), kā arī hemodialīzes kabineta izveidei – lai nodrošinātu atsevišķu plūsmu infekcijas pacientiem.

“Minētais ieguldījums infrastruktūrā ir būtiska slimnīcas atjaunošanas iespēja, kas ir viena no slimnīcas prioritātēm. 2020.gada pavasarī, kad tika sadalīts finansējums reģionālajām slimnīcām, lai sagatavotos otrajam Covid-19 infekcijas vilnim, Jēkabpilij finansējums vispār netika piešķirts. Neskatoties uz to, jau rudenī nodrošinājām līdzvērtīgu Covid-19 pacientu ārstēšanu, kā tajās slimnīcas, kurām bija piešķirts finansējums. Līdz 2021.gada rudenim ieguldīsim nupat piešķirto finansējumu, lai uzlabotu pieejamo infrastruktūru, nodrošinātu drošības un kvalitātes prasību pilnveidošanu un nošķirtu divas pacientu plūsmas – plānveida un akūto. Šis gads mums ir dubults izaicinājums, jo jāveic būvdarbi gan projekta “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” ietvaros, gan slimnīcas kapacitātes stiprināšanas finansējuma ietvaros veicamos remontdarbus un iepirkumus (reanimācijā, aptiekas noliktavā, hemodialīzes kabinetā un, ieguldot slimnīcas finansējumu, kopā ar hemodioalīzes kabinetu tiks veidots arī jauns endoskopijas kabinets),” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.

Finansējums tiks saņemts jeb izdevumi tiks segti atbilstoši faktiskajām izmaksām un apmaksātajiem rēķiniem par iegādājamām iekārtām, precēm un veicamajiem remontdarbiem, ievērojot ar Nacionālo veselības dienestu noslēgtajiem līgumiem par izdevumu segšanu no “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem””.

Uz 2021.gada janvāri Jēkabpils reģionālajā slimnīcā bija 57 vidēji smagu Covid-19 pacientu gultas, kas pārprofilētas ar obligāti nodrošināmo ekipējumu jeb infrastruktūru un 8 (ar iespēju palielināt līdz 9) reanimācijas gultas. Realizējot plānotās aktivitātes tiks izveidotas un atbilstoši aprīkotas 80 vidēji smagu Covid-19 pacientu gultas, 15 reanimācijas gultas un sešas intensīvās terapijas gultas, kā arī veikti renovācijas darbi reanimācijas nodaļas paplašināšanai, hemodialīzes nodaļas izbūvei un aptiekas noliktavas paplašināšanai.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vindule

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 28326761