PIEDĀVĀJAM IESPĒJU VEIKT OSTEODENSITO METRIJAS (DXA) IZMEKLĒJUMUS

19/02/2021
20201204-0041-1200x800.jpg

Osteodensitometrija (DXA) ir precīzākā un visvairāk izplatītā rentgenoloģiskā diagnostikas metode kaulu minerālblīvuma noteikšanai mugurkaula skriemeļos un gūžas kakliņā.

Kam būtu jāveic kaulu minerālblīvuma noteikšana?

• Sievietēm pēc 65 gadu vecuma;
  • Sievietēm menopauzē pirms 65 gadu vecuma, ja ir riska faktori;
  • Vīriešiem pēc 70 gadu vecuma;
  • Pacientiem, kuriem ir bijis kaulu lūzums minimālas traumas rezultātā;
  • Pacientiem, kuru slimība vai veselības stāvoklis saistās ar samazinātu kaulu masu vai izraisa kaulaudu zudumu;
  • Pacientiem pirms specifiskas osteoporozes terapijas uzsākšanas;
  • Pacientiem, kam jāizvērtē osteoporozes ārstēšanas efekts;
  • Sievietēm, kuras pārtrauc lietot hormonu aizvietojošo terapiju (HAT).

Aicinām veikt šo izmeklējumu Jēkabpils reģionālās slimnīcas ambulatorajā daļā (poliklīnikā)!

Lai veiktu izmeklējumu – iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Pieteikties var:

1) Rakstot uz pieraksts@jrslimnica.lv (reģistratūras darbinieks dienas laikā sazvanīsies ar jums, lai vienotos par konkrēto pieņemšanas laiku);
2) Zvanot uz vienoto tālruņa numuru 62203333.

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, kam ir līgumattiecības ar nacionālo Veselības dienestu.

Cik izmaksā izmeklējums?

Par izmeklējumiem pacientam jāveic līdzmaksājums 3,00 eiro, izņemot no līdzmaksājuma atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas. Ja pacients vēlas saņemt pakalpojumu, atsakoties no gaidīšanas rindas uz valsts apmaksātu pakalpojumu, vai pakalpojumu vēlas saņemt bez nosūtījuma – pakalpojumu var saņemt par maksu (35,00 eiro).