GASTROSKOPIJA

GASTROSKOPIJA

Augšējā endoskopija jeb GASTROSKOPIJA (FGS) ir videoendoskopiska izmeklēšanas metode, tā ir visprecīzākā metode un ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas, kā arī iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai.

Procedūras laikā caur pacienta muti gremošanas sistēmā tiek ievadīta optiska ierīce – lokana caurulīte, kurai galā ir gaismas avots un kamera, kas ļauj monitorā detalizēti apskatīt barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotādu. Izmantojot endoskopa kanālu, var veikt arī diagnostiskas un medicīniskas manipulācijas, piemēram, noņemt polipus, ārstēt asiņojošu čūlu, veikt biopsiju – paņemt gļotādas audu paraugus, lai izvērtētu audzēju risku.

Godātie pacienti!
Gremošanas slimību centrs GASTRO nodrošina kvalitatīvu un pacientiem maksimāli komfortablu endoskopisko izmeklējumu veikšanu, taču tikpat svarīgi ir arī pašiem pacientiem sadarboties ar GASTRO personālu, lai iegūtu objektīvus un kvalitatīvus izmeklējumu rezultātus. Tāpēc mēs aicinām ievērot vairākus priekšnoteikumus, gatavojoties endoskopiskajiem izmeklējumiem!
1. Pats galvenais – rūpēties par savu veselību katru dienu!
2. Pirms procedūras jādodas uz Jēkabpils RS reģistratūru.
3. Procedūra norit medikācijā. Vēlams, lai pacientam līdzi ir cilvēks, kas viņu pavadīs uz mājām.(sevišķi svarīgi tas ir gados veciem cilvēkiem)
4. Pēc procedūras nedrīkst vadīt auto.
5. Ja jums ir nozīmēti noteikti regulāri lietojami medikamenti, tad turpiniet tos lietot arī procedūras dienas rītā (ja vien nav bijuši citi norādījumi no ārstējošā ārsta.) Atcerieties: medikamentus, uzdzerot nelielu malku ūdens, vēlams iedzert 06:00 no rīta pirms procedūras.
6. Lūdzu, nāciet uz jums nepieciešamo izmeklējumu TUKŠĀ DŪŠĀ! Ipriekšējā vakarā drīkst ēst vieglas vakariņas līdz plkst. 18.00. Nedrīkst dzert 4 stundas pirms endoskopiskās procedūras. Vēlreiz atgādinām – jums nozīmēto zāļu iedzeršanai pietiek ar malku ūdens!
7. Jāatceras, ka nozīmētā endoskopisko izmeklējumu procedūra var tikt arī atteikta. Tas notiks šādos gadījumos:

  •  ja bijusi akūta/plānveida operācija pēdējā mēneša laikā pirms nozīmētās procedūras;
  • ja bijis akūts kardiovaskulārs notikums (miokarda infarkts, insults) vai akūta/plānveida sirds asinsvadu caurteces atjaunošanas procedūra (stenta ievietošana, šuntēšana) pēdējā pusgada laikā pirms nozīmētā endoskopiskā izmeklējuma.

8. Uz izmeklējumu jābūt līdzi sirds elektrokardiogrammai, asins analīzēm.

Kontakti

Pacientu pieraksta tel. 62203333
Uzņemšanas nodaļas tel. 65237816
E-pasts: info@jrslimnica.lv

A.Pormaļa iela 125, Jēkabpils
LV-5201