PROJEKTS Nr. 4.1.1.1/1/24/I/012

31/07/2024

2024. gada 19. jūlijā SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra noslēdza līgumu par projekta “SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes veicināšanai” (Nr. 4.1.1.1/1/24/I/012) īstenošanu.

Projekta mērķis: attīstīt SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūru un iegādāties aprīkojumu veselības aprūpes pakalpojumu vienlīdzīgas piekļuves pieejamības veicināšanai, veselības sistēmas un kvalitātes stiprināšanai.
Projekta kopējās izmaksas 2 839 910 EUR, tsk.:
– Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 2 413 923,50 EUR
– Valsts budžeta finansējums 137 791,50 EUR
– Privātās attiecināmās izmaksas (SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”) 288 195,00 EUR
Projekta īstenošanas ilgums – 36 mēneši (2024.gada jūlijs – 2027.gada jūnijs).
Lai nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību prioritārajās veselības aprūpes jomās, sasniegtu projekta mērķi un varētu sniegt pilnvērtīgus un nepārtrauktus veselības aprūpes pakalpojumus, projekta darbību ietvaros tiks veikta slimnīcas atsevišķu struktūrvienību gan stacionāra daļā, gan ambulatora daļā uzlabošanas un aprīkošanas darbi.
Galvenās projektā iekļautās attiecināmās darbības, kas nodrošinās projekta mērķa sasniedzamību:
Būvniecības darbi ambulatorā ēkā:
– Reģistratūras telpu atjaunošana un pārplānošana.
– Kāpņu telpas asīs D-F starp asīm 11-12 vienkāršotā atjaunošana 4 stāvos.
– Projektēšana, autoruzraudzība, būvuzraudzība.
Būvniecības darbi stacionāra pacientu ēdināšanas nodrošinājuma ēkā:
– Virtuves infrastruktūras atjaunošana un pārplānošana.
– Projektēšana, autoruzraudzība, būvuzraudzība, projekta ekspertīze.
Medicīnisko tehnoloģiju un/vai aprīkojumu iegāde:
Ambulatorā daļā paredzēts iegādāties dažādas medicīniskās tehnoloģijas un aprīkojumu: dienas stacionāram, pārsiešanas kabinetam, dermatologa kabinetam, oftalmologa kabinetam, ginekologa kabinetam, fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļai, funkcionālās diagnostikas kabinetam, laboratorijai, ambulatora ēkā sēdratus pacientu pārvietošanai.
Stacionāra daļā paredzēts iegādāties dažādas medicīniskās tehnoloģijas un aprīkojumu: centrālās sterilizācijas nodaļai, ķirurģijas nodaļai, subakūtās (medicīnas) rehabilitācijas nodaļai, sēdratus pacientu pārvietošanai (dzemdību un ginekoloģijas, traumatoloģijas un ortopēdijas, neiroloģijas, ķirurģijas, infekciju slimību nodaļai), virtuves labiekārtošanai, neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļai, operāciju blokam, morgam.
Projekts tiek īstenots MK 15.08.2023 noteikumiem Nr. 462 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Nodrošināt vienlīdzīgu piekļuvi veselības aprūpei un stiprināt veselības sistēmu, tostarp primārās veselības aprūpes noturību” 4.1.1.1. pasākuma “Ārstniecības iestāžu infrastruktūras attīstība” pirmās un piektās kārtas un 4.1.1.5. pasākuma “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta attīstība” īstenošanas noteikumi” ietvaros.