AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR GRIPU, COVID-19 UN CITĀM AKŪTĀM AUGŠĒJO ELPCEĻU INFEKCIJĀM

04/01/2023
20220818-0132-1200x800.jpg

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, tāpat kā citās ārstniecības iestādēs, ir novērojams gripas, Covid-19 un citu akūto augšējo elpceļu infekciju pacientu skaita pieaugums.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļas vadītāja Ilga Upeniece informēja, ka nodaļā pamatā tiek stacionēti Covid-19 pacienti, lielākoties tie ir iedzīvotāji vecuma grupā 80+ gadi, kam Covid-19 infekcija ir pamatdiagnoze. Šobrīd nodaļā ir pieejamas 25 gultasvietas, bet stacionēti 16 Covid-19 pacienti gan no Jēkabpils, gan apkārtējā reģiona – Aizkraukles, Madonas, Preiļiem, u.c. Viena sieviete vecuma grupā 50+ šobrīd ārstējas Intensīvās terapijas nodaļā ar gripas izraisītu pneimoniju, tāpat nodaļā stacionēts viens bērns ar gripas saslimšanu.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Bērnu slimību nodaļas vadītāja Aija Briška  uzsver, ka pacientu daudzums nodaļā ir būtiski pieaudzis, decembra mēnesī Bērnu slimību nodaļā kopumā stacionēti 102 pacienti ar dažādām saslimšanām. Novembrī un decembrī esot bijis vērojams saslimstības pieaugums ar RSV (respiratori sincitiālo) vīrusu un adenovīrusiem, bet no decembra strauji pieaudzis gripas gadījumu skaits, turklāt vairākos gadījumos konstatēts, ka pacientam ir vairākas saslimšanas – gripa un Covid-19 vai gripa un RSV vīruss.

Šobrīd Bērnu slimību nodaļā ir aizņemtas visas gultasvietas (10), vēl 4 bērni tiek novēroti Neatliekamās palīdzības un Uzņemšanas nodaļas observācijas gultasvietās. Lielākoties nodaļā stacionēti pirmsskolas vecuma bērni, kam ārstējoties mājas apstākļos neesot iespējams vairāku dienu laikā mazināt augstu ķermeņa temperatūru (ap 40 °C).