AR COVID-19 SAISTĪTIE IEROBEŽOJUMI DZEMDĪBU PAKALPOJUMA SNIEGŠANĀ

06/04/2022
20201204-0162-1200x800.jpg

Covid-19 saslimstībai samazinoties, no 1.aprīļa valstī ir atcelti daudzi līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Tomēr atgādinām, ka ierobežojumi tiek saglabāti vidēs, kur ir īpaši augsts inficēšanās risks, piemēram, slimnīcās.

Saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežojumiem, joprojām ir noteiktas izmaiņas dzemdību pakalpojuma sniegšanā.

Noteikumi, kas jāievēro Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā:

• Iestājoties stacionārā uz PLĀNVEIDA dzemdībām (plānveida ķeizargrieziens; plānveida dzemdību indukcija jeb ierosināšana) grūtniecei jāuzrāda pēdējo 72 stundu laikā laboratorijā veikts Covid-19 tests ar negatīvu rezultātu (gan vakcinētām, gan nevakcinētām grūtniecēm);
  • PAVADOŠĀ persona, ierodoties uz ģimenes dzemdībām (gan plānveida, gan akūtām), uzrāda pēdējo 72 stundu laikā laboratorijā veiktu Covid-19 tests ar negatīvu rezultātu (gan vakcinētas, gan nevakcinētas personas);
  • Atgādinām, ka ja pavadošā persona ir iestājusies nodaļā, tad uzturēšanās laikā nedrīkst īslaicīgi pamest nodaļu (lai apmeklētu veikalu, uzsmēķētu, utt.).

Šie ierobežojumi nepieciešami Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Paldies par sapratni!