AR COVID-19 SAISTĪTIE IEROBEŽOJUMI ĢIMENES DZEMDĪBU PAKALPOJUMA SNIEGŠANĀ

22/03/2021
Dzemdibas_Covid.png

Atgādinām, ka saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežojumiem, joprojām ir aktuālas vairākas izmaiņas ģimenes dzemdību pakalpojuma sniegšanā.

Lūdzam ņemt vērā, ka Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā uz ģimenes dzemdībām PAVADOŠĀ persona stājas ar negatīvu Covid-19 izmeklējuma atbildi, ne vecāku par 48 stundām! Fizioloģiskās dzemdībās drīkst piedalīties ar negatīvu Covid-19 izmeklējuma atbildi. Ķeizardzemdībās vai dzemdībās ar sarežģījumiem pavadošai personai piedalīšanās nav atļauta. Pavadošā persona dzemdētāju sagaida Ģimenes palātā.

Ja pavadošā persona, kas vēlas piedalīties ģimenes dzemdībās, iestājoties nodaļā nevar uzrādīt pēdējās 48 stundās veiktu Covid-19 testu ar negatīvu rezultātu, tad viņa dalības nepieciešamību ģimenes dzemdībās izvērtē dežūrginekologs. Neatliekamu situāciju gadījumā (tātad ne visos gadījumos!) pavadošai personai tiek veikts Covid-19 maksas eksprestests (maksa – 25,00 eiro) !

Pavadošā persona, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojusi Covid-19 infekciju un var uzrādīt ģimenes ārsta izziņu, kas to apliecina, drīkst piedalīties ģimenes dzemdībās bez Covid-19 testa veikšanas.

Tāpat atgādinām, ka ja pavadošā persona ir iestājusies nodaļā, tad uzturēšanās laikā nedrīkst īslaicīgi pamest nodaļu (lai apmeklētu veikalu, uzsmēķētu, utt.).

Šie ierobežojumi nepieciešami Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Paldies par sapratni!