CETURTO GADU JĒKABPILĪ NOTIKS LABDARĪBAS AKCIJA “DZĪVO VESELS”

30/10/2019
2.jpeg

2019.gada 29.oktobrī pl.16.00 notika preses konference, kurā masu mediji tika informēti par ceturto Jēkabpils pilsētā organizēto labdarības akciju “Dzīvo vesels”. Labdarības akcija “Dzīvo vesels” šogad noritēs no 11.līdz 13.decembrim.

Preses konferencē piedalījās idejas iniciators traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, vietniece Kristīne Ozola, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova un valdes loceklis Renārs Putniņš.

Kā jau iepriekš ir izskanējis šādas labdarības akcijas iniciators un “sirds” ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, kurš par šīs idejas iedzīvināšanu Latvijā un pirmo akcijas iniciēšanu Jēkabpilī, saņēma apbalvojumu “Latvijas lepnums 2016” nominācijā “Vairāk, nekā prasa pienākums”.

Labdarība akcijas mērķis ir sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvas ķirurģiskās manipulācijas (operācijas traumatoloģijā un ķirurģijā un pēdu aprūpe) sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem Jēkabpils pilsētā un apkārtējos novados.

Labdarības akcijas mērķa īstenošanai finansiālu atbalstu apstiprinājuši Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība Latvijā, Jēkabpils novada un Aknīstes novada dome.

Atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem, šogad labdarības akcija notiks plašākā mērogā ar starptautisku nozīmi, jo savu piedalīšanos ir apstiprinājuši ārzemju traumatologi ortopēdi, tādi kā K.Ūdra skolotājs – profesors Viktoras Jermolajevas (Lietuva, Klaipēda), kolēģis no Krievijas profesors Oļegs Miļeņins, profesori no Ukrainas Ruslanas Sergijenko un Maksims Golovaha, kā arī ultrasonogrāfijas speciāliste no Ukrainas Anna Sergijenko.

Tāpat akcijai atsaukušies kolēģi no Latvijas – Aigars Vugulis (Latvijas traumatologu un ortopēdu asociācijas prezidents), anesteziologs Āris Graudiņš un podologs Anete Meinerte, kā arī ārsti no Jēkabpils reģionālās slimnīcas – traumatologi ortopēdi Kaspars Ūdris, Dmitrijs Kirejevs un Aldis Šperliņš, ķirurgs Jānis Danevičs un anesteziologs Edīte Meldere.

Pirmajā dienā (11.decembrī) tiks sniegtas līdz 315 konsultācijām (līdz 280 traumatologu, ortopēdu un līdz 35 ķirurgu) un akcijas otrajā un trešajā dienā kopā līdz 20 operācijām – pacientiem, kuriem ārsti-speciālisti konsultāciju laikā identificēs operācijas veikšanas iespējamību. Lai operācijas noritētu veiksmīgi pacientiem tiks veiktas pēc nepieciešamības ultrasonogrāfijas un rentgena izmeklējums, kā arī asins analīzes. Tādēļ pacientiem, kas pieteiksies uz konsultācijām akcijas laikā, jābūt gataviem uz operācijas veikšanu tuvākajās divās dienās (12., 13.decembris).

Savukārt visas trīs dienas tiks nodrošināta podologa pakalpojuma saņemšana – kopā līdz 36 pacientiem.

Akcijas laikā piedāvātās konsultācijas plānotas sekojošas kategorijās:

Traumatologi, ortopēdi Ķirurgs Podologs
1. Pleca, ceļa locītavu problēmas 2. Pēdas un plaukstas locītavu problēmas 3. Pleca un plaukstas locītavu problēmas 4. Muguras problēmas 5. Vēdera ķirurģiskas problēmas, trūces, brukas 6.kāju pēdu aprūpe

Pieteikšanās un reģistrēšanās konsultācijām un pie podologa tiks uzsākta 27.novembrī un noslēgsies 9.decembrī, kura laikā pacienti būs aicināti zvanīt uz tieši šim mērķim organizētu tālruņa numuru. Tālruņa numurs un sīkāka informācija pacietniem tiks publicēta 25.novembrī Jēkabpils reģionālās slimnīcas mājaslapā www.jrslimnica.lv un pilsētas pāsvaldības mājas lapā www.jekabpils.lv

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils reģionālās slimnīcas