ERAF PROJEKTĀ NR. 9.3.2.0/17/I/011 TIKA PIEGĀDĀTAS 2 JAUNAS ULTRASONOGRĀFIJAS IEKĀRTAS

20/07/2018
LSc73a4ucYC9IK7PAZOta0-1200x675.jpg

Saskaņā ar ERAF projektā Nr. 9.3.2.0/17/I/011 “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” plānotajām aktivitātēm slimnīcai  13., 16. jūlijā tika piegādātas 2 jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas.

Ultrasonogrāfija ir nesāpīgs, neinvazīvs vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas izmanto ultraskaņu, lai vizualizētu ķermeņa iekšējās struktūras, kā, piemēram, dažādus iekšējos orgānus, muskuļus, cīpslas, locītavas. Ehokardiogrāfija ir nesāpīgs, neinvazīvs sirds izmeklējums ar ultraskaņu, ar tās palīdzību var atklāt iedzimtas un iegūtas sirdskaites, novērtēt sirds struktūras un to funkcionālo stāvokli. Asinsvadu ultrasonogrāfija jeb duplekssonogrāfija ir neinvazīva asinsvadu izmeklēšanas metode ar ultraskaņas palīdzību, lai novērtētu plūsmu asinsvados.

USG izmeklējumus SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca” stacionāra un ambulatorajiem pacientiem veic 15 sertificēti speciālisti-ehokardiogrāfijas-sirds un tās asinsvadu, vēdera dobuma orgānu,vairogdziedzera, krūšu dziedzeru,  asinsvadu, grūtnieču un ginekoloģiskos, jaundzimušo un zīdaiņu neirosonoskopiju.

Patreiz izmeklējumi tiek veikti ar 5 USG iekārtām, no kurām 2006. gadā iegādātā iekārta ir fiziski un morāli novecojusi un nav remontējama, jo jaunās paaudzes programmatūra un zondes neatbilst vecajai iekārtai. 2008. gadā  iegādātajai iekārtai nepieciešama ekrāna nomaiņa.

Lai varētu veikt kvalitatīvus, mūsdienām atbilstošus kardiovaskulāros un radioloģijas izmeklējumus, ir iegādāta jauna – digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas iekārtaEpiq5  Philips Healthcare, kas nodrošina augstu izšķirtspēju, kas ļoti būtiska gan sirds, gan asinsvadu, gan radioloģijas izmeklējumiem, kā arī ir aprīkota ar speciālu programmu miokarda deformāciju izvērtēšanai (uz esošajām USG iekārtām nav).Jaunās iekārtas aprīkojumā  ir arī zonde, kas nodrošina 3D/4D attēlveidošanu un pamatā tiks izmantota augsta riska grūtnieču izmeklēšanai, ja ir aizdomas par augļa iedzimtām pataloģijām.

Iekārtas kopējās izmaksas – 130 680.00 EUR ar PVN

Sakarā ar to, ka stacionārā nebija atbilstošas portatīvās ultrasonogrāfijas iekārtas,  tika iegādāta portatīvā digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas iekārta CX50 Philips Healthcare. Iekārta tiks  izmantota pacientu izmeklēšanai Austrumlatvijas Perinatālās aprūpes  centra jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā  priekšlaikus dzimušu un slimu jaundzimušo izmeklēšanai situācijās, kad izmeklējums jāveic nodaļā uz vietas, kā  arī tiem pacientiem, kuri saņem neatliekamo palīdzību  reanimācijas un uzņemšanas  nodaļās.

Iekārtas kopējās izmaksas – 56 870.00 EUR ar PVN.
Iepriekš minēto USG iekārtu piegādi veica SIA “Arbor Medical Korporācija”.