JĒKABPILS POLIKLĪNIKĀ IESPĒJAMS VAKCINĒTIES PRET GRIPU, RISKA GRUPĀM VAKCINĀCIJA – BEZ MAKSAS

28/09/2021
20210903-0120-1200x1104.jpg

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorās daļas vakcinācijas kabinetos iedzīvotājiem ir iespējams vakcinēties pret gripu. Pretgripas vakcinācijas maksa ir 15,00 eiro, taču no šī gada daudz plašākam iedzīvotāju lokam ir pieejamas valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas.

Gripas sezonas laikā (no šā gada 15. septembra līdz 2022. gada 1. maijam) atbilstoši valsts iepirktajam gripas vakcīnu apjomam valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta varēs saņemt iedzīvotāji, kas pieder noteiktām riska grupām:

• bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot);
  • bērni vecumā no 24 mēnešiem līdz 18 gadiem, kuri pieder pie šādām veselības riska grupām:
    • bērni ar hroniskām plaušu slimībām;
    • bērni ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
    • bērni ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
    • bērni ar hroniskām nieru slimībām;
    • bērni ar imūndeficītu;
    • bērni, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju;
    • bērni, kuri ilgstoši saņem terapiju ar ac. acetylsalicylicum;
  • grūtnieces;
  • ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;
  • ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;
  • ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti;
  • personas vecumā no 65 gadiem;
  • pieaugušie, kuri pieder pie šādām veselības riska grupām:
  • personas ar hroniskām plaušu slimībām;
  • personas ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
  • personas ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
  • personas ar hroniskām nieru slimībām;
  • personas ar imūndeficītu;
  • personas, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju;
  • personas ar psihiskām slimībām.

Personām, kas pieder pie riska grupām (izņemot seniorus), vakcinācijas kabinetā nepieciešams uzrādīt ģimenes ārsta izziņu par piederību kādai no riska grupām.