JĒKABPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA NODROŠINA PRAKSES VIETAS TOPOŠAJIEM ĀRSTIEM, ĀRSTU PALĪGIEM UN MĀSĀM

03/09/2021
DJI_0522-1200x675.jpg

Ir sācies jaunais mācību gads, kad mācības uzsāk vai turpina arī topošie medicīnas aprūpes speciālisti. Jēkabpils reģionālajai slimnīcai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar mācību iestādēm, nodrošinot prakses vietas studentiem.

Aizvadītajā – 2020./2021.mācību gadā – slimnīca turpināja sadarbību ar RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāti un Medicīnas fakultāti.

Mācību gada ietvaros studējošā praksi Jēkabpils slimnīcā izgāja studiju programmas „Māszinības” trīs studentes – pirmā un trešā kursa, un viena otrā kursa studente – topošā vecmāte. Tāpat medicīnas fakultātes 6. studiju gada septiņi studenti ir apguvuši prakses ciklus (iekšķīgajās slimībās/kardioloģijā; invazīvajā medicīnā/traumatoloģijā /ortopēdijā/kirurģijā/otolaringoloģijā/ginekoloģijā/dzemdniecībā; pediatrijā; neatliekamajā medicīnā. Kā arī 3. studiju gada trīs studenti ir apguvuši studiju plānā paredzēto māsu praksiapjomu iekšķīgo slimību un ķirurģijas nodaļās.

Ilgstoša sadarbība mūsu slimnīcai ir arī ar Daugavpils Universitāti par studiju programmas „Fizioterapija”  III un IV studiju gada praktikantu profesionālās kvalifikācijas praksi. Iepriekšējā mācību gada ietvaros praksi ir izgājuši septiņi studenti.

Vienlaicīgi, lai piesaistītu  māsas un ārstu palīgus, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” ir noslēgti līgumi ar Latvijas universitātes un P.Stradiņa universitātes  medicīnas koledžām par studentu praksi Jēkabpils slimnīcā gan ārstu palīgiem, māsām, māsu palīgiem.

Iepriekšējā mācību gada ietvaros slimnīca studējošā praksi ir nodrošinājusi 53 māsām, deviņiem ārsta palīgiem un četriem māsu palīgiem, kas mūsu slimnīcā izgāja kvalifikācijas praksi.

Arī šogad aicinām koledžu un medicīnas fakultāšu studentus par savu prakses vietu izvēlēties Jēkabpils reģionālo slimnīcu un prakses ietvaros gūt plaša profila zināšanas un pieredzi. Šobrīd Jēkabpils reģionālā slimnīca piedzīvo vērienīgas pārmaiņas, lai nākotnē kļūtu par vadošo ārstniecības iestādi Austrumlatvijā. Lai šo mērķi sasniegtu, šobrīd būtiskas pārmaiņas notiek slimnīcas infrastruktūras uzlabošanā, taču vienlīdz svarīga mūsu slimnīcai ir jaunu, ambiciozu un mērķtiecīgu speciālistu piesaiste, kas ar savu degsmi, vēlmi attīstīties, mācīties no pieredzējušiem ārstiem –lai kopīgiem spēkiem varētu šo attīstības ceļu īstenot!