JĒKABPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA PĀRTRAUC PLĀNVEIDA PAKALPOJUMU SNIEGŠANU, IEROBEŽOJUMI ARĪ AMBULATORAJĀ DARBĀ

19/10/2021
20210903-0064-1200x799.jpg

Pārtraukta plānveida pakalpojumu sniegšana

Ņemot vērā strauji pieaugošo saslimstību ar Covid-19 reģionā un stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā no 18.oktobra tika pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, lai nodrošinātu nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 infekcijas pacientiem.

No 2021.gada 18.oktobra Jēkabpils reģionālajā slimnīcā pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, IZŅEMOT:

• pakalpojumus, kas tiek sniegti, lai nodrošinātu attiecīgu terapiju, – ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, orgānu aizstājējterapiju – hemodialīzi;
  • to pacientu veselības aprūpi, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsāktā ārstēšana;
  • akūto un neatliekamo medicīnisko palīdzību;
  • onkoloģiskās, dzīvību glābjošas operācijas (saskaņā ar ārstu konsīliju);
  • veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu – onkoloģija, tuberkuloze, traumatoloģija;
  • akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām pakalpojumu atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbspēju zudumu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana var ievērojami pasliktināt funkcionēšanas spējas.

Pacienti tiks personīgi informēti par atceltajām plānveida operācijām. Tāpat viņi nezaudēs rindu uz pakalpojumu – atjaunojot konkrētā pakalpojuma sniegšanu, pakalpojums (plānveida operācija) tiks sniegts primārā kārtā.

Atsevišķi pakalpojumi poliklīnikā – tikai ar sertifikātu vai negatīvu testu

Iedzīvotājiem jārēķinās arī ar izmaiņām Ambulatoro pakalpojumu sniegšanā. Lai nodrošinātu slimnīcas personāla un citu pacientu drošību, ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumu tiek sniegti tikai ar iepriekšēju pierakstu! No 18.oktobra šādus ambulatoros pakalpojumus bērni un pieaugušie var saņemt TIKAI ar Covid-19 sertifikātu vai ar negatīvu Covid-19 RNS testa pārskatu:

• Otolaringologa apmeklējums;
  • Fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda pakalpojumi;
  • Zobārstniecības (zobārsts un zobu higiēnists) pakalpojumi.

Šie nosacījumi attiecas arī uz pacienta pavadošo personu (piemēram, vecāku vai asistentu). Bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, un kuriem nav sadarbspējīga sertifikāta vai Covid-19 RNS testa pārskata,  par derīgu tiks atzīts skolā veiktā skrīningā veiktā testa negatīvs rezultāts. Iepriekš minēto pakalpojumu (otolaringologa, fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda, zobārtsniecības pakalpojumi) būs pieejami tikai vakcinētām personām vai personām ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu, jo vizītē pie šiem speciālistiem pacients nevar izmantot sejas masku vai pakalpojuma saņemšana ilgst vairāk par 15 minūtēm, tādējādi pastiprinot infekcijas izplatības draudus.

Iedzīvotāji, kuri ir ieradušies noteiktajā pieraksta laikā uz vakcinācijas kabinetu, lai vakcinētos pret Covid-19 infekciju (iepriekšēja pieteikšanās – obligāta!), informē par to reģistratoru. Tāpat aicinām iedzīvotājus ierasties ne ātrāk kā 10 minūtes pirms pieraksta laika.

Lūdzam ņemt vērā, ka ārkārtas situācijā noteikumi un iespējas saņemt noteiktus pakalpojumus var mainīties, tādēļ aicinām pacientus sekot līdzi jaunumiem Jēkabpils reģionālās slimnīcas mājas lapā www.jrslimnica.lv. Tāpat aicinām laicīgi plānot vizīti pie speciālista, lai pagūtu saņemt Covid-19 testa rezultātus (nevakcinētas personas).

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
komunikacija@jrslimnica.lv