JĒKABPILS REĢIONĀLAJĀ SLIMNĪCĀ ATVĒRTS ARITMOLOGA KABINETS

04/04/2022
20210903-0138-1200x799.jpg

Paplašinot sniegto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dienas stacionārā atvērts tuvākajā reģionā vienīgais Aritmologa kabinets, kas pirmos pacientus pieņems no 7.aprīļa.

Aritmologs-kardiologs pacientus pieņems reizi nedēļā. Pieraksts: rakstot e-pastu uz pieraksts@jrslimnica.lv vai zvanot uz vienoto pacientu pieraksta tālruni 62203333.

Aritmologa kabinetā būs pieejami šādi pakalpojumi (gan valsts apmaksāti, gan maksas):

• Vienkameru/divkameru implantējama kardiovertera defibrilatora (ICD) pārbaude un programēšana, ieskaitot aritmologa-kardiologa konsultāciju
  • Vienkamēru/divkamēru elektrokardiostimulatora (EKS) pārbaude un programēšana, ieskaitot aritmologa-kardiologa konsultāciju
  • Divkamēru implantējamas sirds resinhronizācijas iekārta ar/bez defibrilatora funkcijas (CRT/CRT-D) pārbaude un programēšana, ieskaitot aritmologa-kardiologa konsultāciju
  • Implantējama elektrokardiogrāfa (ILR) pārbaude, ieskaitot aritmologa-kardiologa konsultāciju
  • Maksas aritmologa-kardiologa konsultācija.

Aritmoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta sirds ritma traucējumus, to ārstēšanu un profilaksi.

Aritmija ir sirds ritma traucējumi, bieži vien to var sajust arī pats slimnieks, kā pastiprinātas vai ātras sirdsklauves vai pretēji – palēnināta sirdsdarbība, sirds pukstu īslaicīga apstāšanās, sāpes krūškurvī, taču iespējama arī slimības attīstība bez jūtamiem simptomiem. Aritmija, kā jebkura cita sirds saslimšana, ir nopietns apdraudējums veselībai, tādēļ būtiski ir savlaicīgi noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanās kursu.

Aritmologs ir kardiologs, kas specializācijas aritmijas ārstēšanā. Izmantojot mūsdienīgas metodes un izmeklējumus, aritmologs nosaka diagnozi un sniedz informāciju par ārstnieciskajām procedūrām. Pie aritmologa var vērsties pacienti ar akūtiem vai hroniskiem sirds ritma traucējumiem.