MĒNEŠA ĀRSTS GUNDEGA PROVAIS

01/11/2018
provais.jpg

Gundegas Provais dzimtā puse ir Sēlpils pagasts, Salas novadā, nesen viņa kā dermatoloģe – veneroloģe pabeidza rezidentūru Rīgas Stradiņa universitātē, un gandrīz jau divus gadus pieņem pacientus Jēkabpils reģionālajā slimnīcā.

“Gatavojoties pirmajai pieņemšanai kā dermatologam-venerologam Jēkabpils reģionālās slimnīcas poliklīnikā, domāju arī par pacientu plūsmu/daudzumu, kas varētu apmeklēt mani kā jauno speciālistu. Protams sapratu, ka interese būs, bet liels bija mans pārsteigums, kad pieņemšanas rītā, reģistratūrā saņemot pieraksta informāciju, ieraudzīju, ka pieraksts ir pilns – 18 cilvēki. Pacientu ir daudz, un līdz šim mans pieraksts vienmēr ir pilns, garlaikoties darba laikā nav sanācis un tas man patīk!”

Daktere G. Provais divas reizes nedēļā pacientus pieņem patstāvīgi: “Apsveicami, ka Jēkabpils pašvaldība šādā veidā atbalsta jaunos mediķus, jo viņu reģionos trūkst. Gadā, kad uzsāku rezidentūru, manai specialitātei bija viena budžeta vieta, kuru ieguva Latvijas Universitātes rezidentūra, tādēļ manas studijas rezidentūrā ir par maksu un pašvaldības ikmēneša stipendija valstī noteiktās minimālās algas apmērā man ir būtisks atspaids. Daudziem liekas, ka viss beidzas ar Rīgu, bet tā nav! Līguma nosacījums ir, ka pašvaldības ārstniecības iestādē jānostrādā 3 gadi pēc rezidentūras pabeigšanas. Plānoju dzīvi saistīt ar dzimto pusi un palikt strādāt Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. Tā ir nozīmīga reģionam, jo pacienti te ārstējas arī no tālākām vietām – Madonas, Varakļāniem, Līvāniem un pat Aizkraukles. Mani priecē vietējo cilvēku gandarījums par manu darbu.” Gundega turpina: “Katra diena manā darbā ir interesanta. Pacienti un viņu problēmas ir dažādas, un arī pieeja katram ir nedaudz atšķirīga. Es cenšos iedziļināties un analizēt, papildus lasīt un mācīties jaunākās pieejas un ārstēšanas, pēc iespējām iekļaujot tās savā ikdienas praksē. Man patīk strādāt reģionā – augstu vērtēju cilvēku vienkāršību un godīgumu. Tā ģimenē mums ieaudzināts būt godīgam pret sevi un cilvēkiem sev apkārt! Būt cilvēcīgiem! Mūsu mamma vienmēr darbā vai mājās ir strādājusi un bijusi kustībā, ar savu piemēru iemācījusi mums dzīves pamatvērtības, tā arī mēs ar brāli nepārtraukti mācāmies, lai labāk un efektīvāk palīdzētu katram pacientam!”

“Savā ziņā neapzinātas pamata atziņas medicīnā es ieguvu no sava brāļa, kurš arī ir ārsts – ķirurgs un darbojas praktiskajā medicīnā – konsultē un operē pacientus. Savukārt iedvesmu savu dzīvo saistīt ar eksaktajām zinātnēm es ieguvu Salas vidusskolā mācoties pie lieliskām, profesionālām un entuziasma pilnām skolotājām Pārslas Stirnas (bioloģija) un Dainas Sondore (ķīmija), uzskatu, ka bez šiem pamatiem, kas tika ielikti pamatskolā un pats nozīmīgākais aizrautība, ar kādu tas tika pasniegts un ieinteresēja ikkatru skolēnu, iespējams, es nebūtu izvēlējusies ārsta profesiju,” šodien atzīst G.Provais. Lai saprastu, vai medicīna ir pareizā izvēle jau vidusskolā, vasaras brīvlaikos Gundega strādājusi Aizkraukles slimnīcā operāciju blokā par sanitāru: “Kā tagad atceros, cik sirsnīgi pēc diennakts dežūras 18 dzimšanas dienā mani apsveica operāciju bloka kolektīvs.” Medicīnas studiju laikā 4 gadus Gundega nostrādājusi NMPD Imantas apakšstacijā uz NMP brigādes: “Tā ir “pieredzes skola”, kuru nepieciešams iziet katram ārstam. Neatliekamā medicīna iemāca strādāt komandā, reaģēt nekavējoties un būt atbildīgam par saviem lēmumiem.” Rezidentūra dermatoloģijā-veneroloģijā G.Provais bija RSU un studiju programmas vadītāja profesore Ilona Hartmane, pamatus apguvusi Rīgas 1. slimnīcas Dermatoloģijas un STS klīnikā.

Dermatoloģija ir vizuāla zinātne, bet ir nepieciešama spēja analizēt cēloņsakarības, ļoti svarīga ir anamnēze, ko pacients pastāsta, uzsver G.Provais: “Pacientu vērtēju kā vienotu veselumu, līdz ar to savas kompetences robežās sniedzu arī rekomendācijas par speciālistiem, kuri būtu jāapmeklē. Konsultējos ar kolēģiem no citām nozarēm. Ir situācijas, kad pacients pārliecināts, ka viņam ir tikai ādas problēma, bet beigās no manis tiek nosūtīts pie ķirurga un tiek veikta operācija. Piemēram, pacients atnāk ar sūdzībām par pigmentāciju uz apakšstilbiem, bet izvērtēju, ka tā ir sekundāra un patiesībā pacientam ir hroniska venoza mazspēja un nepieciešams doties pie ķirurga, veikt doplerogrāfiju un operāciju.” /Teksts sagatavots ar Latvijas Avīzes un Jēkabpils reģionālās slimnīcas atbalstu/

Gundega Provais pieņem pacientus Jēkabpils poliklīnikā, Stadiona ielā 1,
ceturtdienās, piektdienās 8.00–13.00 un 14.00-16.00, 16.00–17.00 (maksas pakalpojums).
Lai pierakstītos uz pieņemšanu, lūdzu zvaniet 62203333.

KONTAKTI

Tālrunis 62203333
E-pasts: info@jrslimnica.lv
A.Pormaļa iela 125, Jēkabpils
LV-5201

  

ZIŅOT PAR KORUPCIJU

KNAB
Konsultāciju tālrunis
8000 20 70

Trauksmes cēlēja ziņojums

© JĒKABPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA 2019 | Visas tiesības aizsargātas