PABEIGTA JĒKABPILS REĢIONĀLĀS SLIMNĪCAS UZŅEMŠANAS NODAĻAS PĀRBŪVE UN PAPLAŠINĀŠANA

17/08/2022
JēkabpilsReģionālāSlimnīca-17.08.2022.-Copy-1200x800.jpg

 

 

 

 

Ceturtdien, 18.augustā, notiks pārbūvētās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas svinīgā atklāšana.

Pēc rekonstrukcijas Uzņemšanas nodaļas platība ir palielināta par teju 400 kvadrātmetriem. Turpmāk nodaļas darbs tiks organizēts atjaunotās un mūsdienīgās telpās, kas būs pieejamākas un ērtākas gan pacientiem, gan slimnīcas darbiniekiem. Telpās veikta pārbūve un visu iekšējo komunikāciju (ūdensvads, kanalizācija, apkure, ventilācija, kondicionēšana, elektroapgāde) nomaiņa, mēbeļu un iekārtu nomaiņa (jaunas gultas, guļrati, piederumu skapīši, u.c.). Tāpat projekta ietvaros veikta medicīnas iekārtu bāzes atjaunošana Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, iegādājoties un uzstādot jaunu stacionāro digitālo rentgena aparātu un jaunu datortomogrāfu radioloģisko izmeklējumu veikšanai. Tas ļāvis būtiski uzlabot diagnostikas iespējas, veicot ātrākus un precīzākus izmeklējumus.

Paplašinātā Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļa turpmāk nodrošinās ne tikai diennakts neatliekamo palīdzību (tajā skaitā traumpunkta pieejamību), bet arī novērošanu observācijas gultās un plānveida pacientu uzņemšanu. Proti, tiks nodalītas atsevišķi pacientu plūsmas – ar neatliekamo palīdzību nogādātie, pacienti, kas vēršas pēc savas iniciatīvas neatliekamas, akūtas palīdzības saņemšanai vai uz plānveida stacionēšanu.

Labiekārtota arī slimnīcas apkārtne – izbūvēts panduss, lai cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar bērnu ratiņiem ērtāk nokļūtu stacionārā, kā arī veikta teritorijas apzaļumošana un soliņu uzstādīšana.

Neatliekamās palīdzības un Uzņemšanas nodaļas rekonstrukcija ir viena no ERAF projekta Nr.9.3.2.0/17/I/011 “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” aktivitātēm. Būvdarbus veic ģenerāluzņēmējs SIA “Jēkabpils PMK”. Projekta mērķis ir attīstīt slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūru un uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību reģiona iedzīvotājiem gan stacionārā, gan ambulatorajā daļā. Būvniecības darbi norit pa kārtām, nepārtraucot slimnīcas un poliklīnikas pakalpojumu sniegšanu pacientiem.

Uzņemšanas nodaļas būvniecības izmaksas ir EUR 2 321 397 (t.sk. PVN). Kopējais ERAF projekta Nr.9.3.2.0/17/I/011 “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” finansējums ir 6,6 miljoni eiro (ietverot gan stacionāra 1.stāva, gan Ambulatorās daļas jeb poliklīnikas pārbūvi).

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
komunikacija@jrslimnica.lv

Kontakti

Pacientu pieraksta tel. 62203333
Uzņemšanas nodaļas tel. 65237816
E-pasts: info@jrslimnica.lv

A.Pormaļa iela 125, Jēkabpils
LV-5201