PAR BĒRNU VESELĪBU PĒC COVID-19 IZSLIMOŠANAS

05/11/2020
0af41ecf-1200x671.png

Šī gada 5. novembrī Jēkabpils reģionālā slimnīcā norisinājās attālinātā konference “Par bērnu veselību pēc COVID-19 izslimošanas,” sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatri Zandu Pučuku un Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras profesori un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietnieci Janu Pavāri.

Attālinātajā konferencē Jēkabpils reģionālās slimnīcas ģimenes ārsti un pediatri tika iepazīstināti ar veiktā pētījuma rezultātiem un to, kādas citas veselības problēmas Covid-19 ir radījis bērniem. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pētījumā iegūtie dati būtiski sekmēs palīdzības un atbalsta sniegšanu bērniem, kuri pārslimojuši Covid-19. Turklāt, laikus tiks brīdināti vecāki par gaidāmajām postvirālā sindroma sekām. Ārsti jau šobrīd secina, – lai arī bērniem pati infekcija vairumā gadījumu izpaužas vieglā formā vai vispār bez simptomiem, daudz nepatīkamākas var būt Covid-19 atstātās sekas.

Šī gada 12. novembrī BKUS pediatri veiks COVID-19 pārslimojušo bērnu pieņemšanu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, lai varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā.

Jēkabpils reģionālā slimnīca aicina atsaukties ikvienu ģimeni, kurā bērns izslimojis COVID-19, zvanot uz tālruņa numuru 25655282 laika posmā no 6. līdz 11. novembrim.