PARAKSTA LĪGUMU PAR JĒKABPILS REĢIONĀLĀS SLIMNĪCAS ĒKU PĀRBŪVI

11/12/2020
Ligums.2020.11.12.F.J.L.-059-1200x800.jpg

Šī gada 11. decembrī tika parakstīts būvniecības līgums starp SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” un būvfirmu SIA “Jēkabpils PMK” par būvdarbu uzsākšanu projekta “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” ietvaros.

Projekta mērķis ir attīstīt SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca” veselības aprūpes infrastruktūru un uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību reģiona iedzīvotājiem gan stacionārā, gan ambulatorajā daļā.

Kā norādīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš:”Jūtamies gandarīti par būvniecības līguma noslēgšanu, kas ir liels solis uz priekšu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas projekta ietvaros. Konkursam pieteicās sešas būvfirmas, no kurām, pēc mūsu ieskatiem, izvēlējāmies labāko un lētāko variantu. Sākotnējā kontroles tāme paredzēja apmēram 7 miljonus lielus izdevumus, no kuriem tiks realizēti 85% no plānotajiem remontdarbiem.”

Projekta ietvaros tiks īstenotas šādas darbības:

1. Ambulatorās un stacionārās daļas pārbūves darbi – 3 876 375 eiro apmērā
  2. Ambulatorās un stacionārās daļas aprīkošana 674 841 eiro apmērā
  3. 1 674 820 eiro tiks novirzīti aprīkojuma iegādei.

Uz doto brīdi ir iegādāta mākslīgā plaušu ventilācijas iekārta, ultrasonoskopijas aparāti, portatīvais rentgens, kuru iespējams pārvietot starp nodaļām, veikta ambulatorās nodaļas rentgena kabineta rekonstrukcija, kā arī – veikta jaunas rentgena ierīces iegāde un uzstādīšana.

Runājot par turpmāko pakalpojumu sniegšanu pacientiem, R. Putniņš apgalvo, ka Jēkabpils reģionālā slimnīca nepārtrauks pakalpojumu sniegšanu nedz uzņemšanas, nedz ambulatorajā nodaļā, izņemot gadījumus, kad būs jāveic kādas nodaļas pārvirzīšana starp telpām, kas aizņems īsu laika posmu. Ir darīts viss, lai būvniecība neapdraudētu slimnīcas darbiniekus un pacientus, un sniegtie pakalpojumi būtu droši un kvalitatīvi.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova apgalvoja, ka visas pakalpojumu sniegšanas izmaiņas tiks publicētas slimnīcas mājaslapā www.jrslimnica.lv, interneta vietnē www.facebook.com un vietējos laikrakstos. Aicinām pilsētas un reģiona iedzīvotājus aktīvi sekot līdzi informācijai.

SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants izteica pateicību pasūtītājam par uzticību projekta realizēšanā un norādīja, ka projekts nav vienkāršs:“Izaicinājums ir rekonstrukcijas darbu veikšana strādājošā un pacientu apkalpojošā iestādē, lai neapgrūtinātu slimnīcas darbību un drošību. Apgrūtinājumus rada arī ierobežojumi, kas ir saistīti ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Būvniecības termiņš ir pietiekoši ilgs, 540 dienas, tādēļ mēs ceram būvdarbus pabeigt ātrāk, lai slimnīcas un ambulatorās daļas kolektīvs pēc iespējas ātrāk var strādāt jaunajās telpās. Ambulatorās daļas iekštelpās gandrīz 35 gadus nav veikti remontdarbi, ēkas nolietojums ir sasniedzis robežu, kad ir pēdējais brīdis veikt rekonstrukciju. Esmu pārliecināts, ka viss izdosies labā kvalitātē!”

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps uzsvēra, ka šis ir vēsturisks mirklis ceļā uz kvalitatīvu un modernu veselības aprūpi Jēkabpilī un tuvākajā reģionā. Tika akcentēta arī savstarpējās komunikācijas nozīme pasūtītāja un būvnieka starpā, lai darbu process plānoto divu gadu laikā ritētu pēc plāna, un jau 2022. gada rudens pusē durvis vērtu moderna ambulatorā un uzņemšanas nodaļa. Tāpat domes priekšsēdētājs aicināja neapstāties pie jau sasniegtā, un turpināt domāt par arvien jauniem slimnīcas attīstības virzieniem, īstenojot šāda veida apjomīgus projektus.

Aktivitātes tiek īstenotas ERAF projekta Nr.9.3.2.0/17/I/011 “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Gercāne