ASTOTO GADU NOTIKS LABDARĪBAS AKCIJA “DZĪVO VESELS”

28/11/2023
dzv2.jpg

Šogad Jēkabpils reģionālā slimnīcā 7. un 8. decembrī notiks jau astotā labdarības akcija “Dzīvo vesels”.

Labdarības akcijas mērķis ir sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvas ķirurģiskās manipulācijas sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem (pensionāriem, invalīdiem, politiski represētām personām) Jēkabpils novadā un apkārtējos novados.

2023.gada “Dzīvo vesels” akcijā plānots:

• veikt līdz 6 operācijām un konsultēt līdz 150 pacientus ar pleca, ceļa un gūžas locītavu deģeneratīvām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, muguras kakla, krūšu un jostas daļas problēmām, plaukstu un pēdu locītavu problēmām, vēdera trūci, žultsakmeņu slimību, sevišķi, simptomātiskas slimības gadījumos (sāpju lēkmes, akūta iekaisuma epizodes),
  • veikt fizioterapeita konsultācijas/nodarbības pacientiem pēc traumatiskām, ortopēdiskām un endoprotezēšanas operācijām.
  • kā arī veikt redzes asuma un funkciju pārbaudi, acs iekšējā spiediena mērīšanu un tīklenes attēla iegūšanu cilvēkiem pēc pusmūža (sākot no 45 gadi), kuriem gan fizisku, gan materiālu apsvērumu dēļ, piekļuve pie speciālistiem ir vairāk ierobežota.

Šogad dalību labdarības akcijā ir apstiprinājuši ārvalstu traumatologi-ortopēdi un, kā ierasts, akcijai atsaukušies vairāki kolēģi no Latvijas – traumatologs-ortopēds Dmitrijs Kirejevs, anesteziologs Āris Graudiņš, kā arī ārsti no Jēkabpils reģionālās slimnīcas – traumatologi ortopēdi Kaspars Ūdris, Aldis Šperliņš, ķirurgs Juris Larnovskis, slimnīcas anesteziologs – Mareks Andruškevičs, ārsta palīgi Arnis Greizis, Aleksands Šapavalovs, fizioterapeite Ieva Vosele. Konsultāciju un operāciju nodrošināšanai akcijā iesaistīsies Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dienas stacionāra, Ķirurģijas un Operāciju bloka personāls.

Informācija PAR PIETEIKŠANOS dalībai labdarības akcijā “Dzīvo vesels”

No 29.novembra sāksies pieteikšanās bezmaksas mediķu konsultācijām labdarības akcijā «Dzīvo vesels».

Pacienti aicināti pieteikties no 29.novembra līdz 5. decembrim, zvanot uz tālruņa nr. 28714500 darba dienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 16:00.

Piesakoties iedzīvotājam jānorāda:

• vārds, uzvārds, dzimšanas dati;
  • statuss — pensionārs, invalīds, politiski represēta persona,
  • deklarētā dzīvesvietas adrese;
  • kontakttālrunis;
  • diagnoze (ja ir zināma) vai īss veselības traucējuma apraksts.

SVARĪGI:

• Ierodoties uz konsultācijām, iedzīvotājiem būs jāņem līdzi visi pieejamie ar diagnozi saistītie dokumenti (izmeklējumi, slēdzieni utml), kā arī personas (pase vai ID karte) un statusu apliecinošie dokumenti.
  • Jēkabpils reģionālās slimnīcas pārstāvji informē, ka pacientiem, kuri pierakstīsies un saņems konsultāciju labdarības akcijas “Dzīvo vesels” ietvaros, jābūt gataviem ierasties uz operāciju 8. decembrī, ja operācijas veikšanas iespējamību ārsts konstatēs (diagnosticēs) konsultācijas laikā.
  • Ārstu specialitātes, kas nodrošinās konsultāciju sniegšanu: traumatologi, ortopēdi, ķirurgi, oftalmologi. Pacientiem pirms operācijas veikšanas pēc ārstu speciālistu nozīmējuma tiks veikts arī rentgenoloģisks izmeklējums un asins analīzes.
  • Mērķauditorija: Sociāli neaizsargātās iedzīvotāju grupas (Pensionāri, invalīdi, politiski represētās personas).

Labdarības akcijas iniciators ir traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris, akcijas norisi finansiāli atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība.