BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR VAKCINĀCIJU PRET COVID-19

07/06/2021
vakcinacija-1200x688.jpg

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19 Jēkabpilī, liela mēroga vakcinācijas centrā Jēkabpils sporta hallē – brīvie vakcinācijas laiki pieejami jau šonedēļ!

Kas var vakcinēties?

Šobrīd iespēja vakcinēties ir ikvienam Latvijas iedzīvotājam no 12 gadu vecuma.

Kā pieteikties vakcinācijai?

Pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrā var šādos veidos:

Abās minētajās internetvietnēs (slimnīcas mājas lapā vai manavakcina.lv) jāizvēlas konkrēts vakcinācijas laiks (piesakoties manavakcina.lv jāizvēlas arī vakcinācijas vieta, bet piesakoties caur slimnīcas mājas lapu, jūs pieteiksieties uz vakcināciju tieši Jēkabpils vakcinācijas centrā (sporta hallē)).

Katru darba dienu strādā arī vakcinācijas kabinets Jēkabpils reģionālās slimnīcas ambulatorajā daļā (poliklīnikā), arī šeit uz vakcināciju šeit ir jāveic pieraksts iepriekš, zvanot uz tālr.nr. 62102798 vai rakstot uz covid_vakcina@jrslimnica.lv.

Vai vēl ir pieejama senioru brīvā rinda?

Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrā joprojām darbojas senioru stunda, kad vakcinācijas centra darbības dienās no plkst.9 līdz 10 seniori varēs vakcinēties pēc “brīvās rindas” principa, bez iepriekšēja pieraksta.

Jēkabpilī liela mēroga vakcinācijas centrs jūnijā strādās 4., 8., 9., 10., 11., 15., 16., 18., 19., 26. un 30.jūnijā.

Kā pieteikties vakcinēšanai 12-17 gadus veciem jauniešiem?

12-17 gadus vecu pusaudžu vakcinācija notiek tikai ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty.

Vakcinācijai 12-13 gadus vecu pusaudzi var pieteikt vecāki vai citi likumiskie pārstāvji. Vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai. Ierodoties uz vakcināciju, pusaudzim jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments – pase vai ID; ja jaunietim nav pases vai ID, tad jādodas uz vakcināciju ar likumisko pārstāvi.

Kur es varu saņemt vakcīnu?

Jēkabpilī vakcinācija pret Covid-19 notiek liela mēroga vakcinācijas centrā (Jēkabpils sporta hallē), SIA “Jēkabpils reģionālās slimnīcas” Ambulatorajā daļā (poliklīnikā), kā arī vakcināciju veic daļa no pilsētas un apkārtējo novadu ģimenes ārstiem. Visu vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija ir atrodama šeit: https://ieej.lv/cOTFg

Kā saņemt apliecinājumu par vakcināciju?

No 1. jūnija ikvienam ir iespēja elektroniski iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. To var izmantot Latvijas Republikas teritorijā, piemēram, kā apliecinājumu pakalpojuma saņemšanai, iestādes vai pasākuma apmeklēšanai.

Lai apskatītu vai izdrukātu savu digitālo Covid-19 sertifikātu, jāapmeklē vietne covid19sertifikats.lv.

No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas fakta pārbaudei iekļausies kopīgajā Eiropas digitālā zaļā sertifikāta sistēmā.Ja personai nav iespējas saņemt sertifikātu elektroniski, tad to var pieprasīt arī papīra formātā:jebkurā citā ārstniecības iestādē vai vienotajos valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centros.

No 2020.gada 28.decembra līdz 2021.gada 4.jūnijam Jēkabpilī kopumā vakcinētas 7332 personas – 2215 cilvēki saņēmuši abas vakcīnas devas un noslēguši vakcinācijas procesu, bet 5117 personas saņēmušas 1.vakcīnas devu.