JAUNA NODARBĪBA TOPOŠAJĀM MĀMIŅĀM!

07/10/2021
DianaBogorodePEP.jpg

Turpmāk reizi mēnesī (mēneša pēdējā piektdienā) Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notiks PEP mammas* un zīdīšanas konsultantes Diānas Bogorodes vadīta bezmaksas nodarbība “Ceturtais trimestris – māmiņas un mazuļa jaunā realitāte”. Nodarbību aicinātas apmeklēt topošās māmiņas. Pirmā nodarbība notiks 29.oktobrī pl.14:00 Jēkabpils reģionālās slimnīcas konferenču zālē.

Izpratne par mammas un mazuļa emocionālajām un fizioloģiskajām vajadzības pēcdzemdību periodā, ļaus vecākiem labāk sagatavoties laikam, kad ģimene ir atgriezusies mājās no dzemdību nodaļas. Zināšanas par notiekošo ir veids, kā mazināt nedrošību, satraukumu un neskaidrības, ļaujot daudz pilnvērtīgāk izbaudīt kopā būšanu ar bērniņu jau no pirmās satikšanās dienas.

Nodarbības laikā apskatāmās tēmas:

  • Māmiņas emocijas pēcdzemdību periodā un veidi, kā tās pieņemt un piedzīvot. Kā piedzimst mamma? Rūpes par sevi, savu vajadzību apmierināšana un rūpes par partnerattiecībām.
  • Mazuļa emocionālās un fizioloģiskās vajadzības. Jaundzimušā sajūtas pēc dzemdībām un ko stāsta mazuļa raudāšana. Sadarbība ar mazuli ikdienas aprūpē un piesaistes veidošana. Kā palīdzēt mazulim izreaģēt emocijas?
  • Pašpalīdzības un relaksācijas tehnikas. Veidi, kā jaunie vecāki var palīdzēt sev un veidot tuvas attiecības ar mazuli. Iespēja nodarbības laikā piedzīvot relaksācijas tehniku.
  • Atbildes uz vecāku jautājumiem. Informācija par to, kur un kādu atbalstu var saņemt jaunie vecāki (PEP mamma, zīdīšanas konsultants, terapija).

*Pirmās emocionālās palīdzības mamma (PEP mamma) ir profesionāla atbalsta persona ģimenēm ar mazuli no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam.

Sīkāk par PEP mammām lasi: www.pep.lv.

Kontakti

Pacientu pieraksta tel. 62203333
Uzņemšanas nodaļas tel. 65237816
E-pasts: info@jrslimnica.lv

A.Pormaļa iela 125, Jēkabpils
LV-5201

Palīdzība

Ziņot par korupciju

KNAB
Konsultāciju tālrunis
8000 20 70

© Jēkabpils reģionālā slimnīca