AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA JĒKABPILS REĢIONĀLAJĀ SLIMNĪCĀ SAISTĪBĀ AR ĀRKĀRTAS SITUĀCIJU MEDICĪNĀ

08/10/2021
20210903-0138-1200x799.jpg

Strauji pieaugot stacionēto Covid-19 pacientu skaitam, trešdien, 6.oktobrī, Jēkabpils reģionālā slimnīca izsludināja paaugstinātas gatavības režīmu, kas nozīmē, ka hroniskie aprūpes un terapijas pacienti tiek pārvesti uz zemāka līmeņa slimnīcām, atbilstoši viņu veselības stāvoklim. Savukārt ceturtdien, 7.oktobrī, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) izsludināja ārkārtas situāciju medicīnā. Tas nozīmē maksimālu slimnīcu resursu pārorganizēšanu un plānveida stacionārās palīdzības ierobežošanu, lai varētu nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību, palīdzību akūtos gadījumos un Covid-19 pacientu ārstēšanu.

Lai nodrošinātu Reanimācijas nodaļas kapacitāti uzņemt Covid-19 pacientus smagā stāvoklī, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ir pieņemts lēmums par plānveida operāciju apjoma samazināšanu – šobrīd 20-30% apjomā, bet turpmāk – tādā apjomā, lai varētu nodrošināt nepieciešamo personālu Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Lai uzņemtu Covid-19 pacientus, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā par Covid-19 nodaļām ir pārprofilētas Infekciju un Terapijas nodaļas. Terapeitiskā profila pacienti šobrīd tiek stacionēti Jēkabpils reģionālās slimnīcas cita profila nodaļās tikai tajos gadījumos, ja pacienta veselības stāvoklis nepieļauj slimnieka pārvešanu uz citu slimnīcu. Pārējos gadījumos terapeitiskā profila pacienti tiek izmeklēti Uzņemšanas nodaļā un pēc veselības stāvokļa izvērtējuma tiek pārvesti uz zemāka līmeņa slimnīcu (Madonas, Preiļu, Aizkraukles, u.c.), vai izrakstīti no stacionāra, lai turpinātu ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā šobrīd stacionēti 50 Covid-19 pacienti vidēji smagā stāvoklī un 3 pacienti smagā stāvoklī Covid-19 reanimācijā (dati uz 8.oktobra rītu pl.8:00). No stacionētajiem tikai 3 pacienti ir vakcinēti, bet pārējie nevakcinēti. Jāuzsver, ka reanimācijā nav nonācis neviens pret Covid-19 vakcinēts pacients.

Covid-19 pacientu gultu skaits šobrīd ir palielināts līdz 55 gultām vidēji smagiem pacientiem un 9 Covid-19 reanimācijas gultām pacientiem ar smagu slimības norisi. Lai paplašinātu Covid-19 gultu skaitu vēl vairāk, ir jālemj par cita profila ārstu iesaisti Covid-19 pacientu ārstēšanā, ko paredz arī šobrīd izsludinātā ārkārtas situācija medicīnā.

Atgādinām, ka kopš 7.oktobra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta prioritāte ir tikai dzīvībai kritiski izsaukumi. Dienests informē, ka ārkārtas tālruņa 113 dispečeri atsevišķu traumu un veselības problēmu gadījumos brigādes nosūtīšanu atteiks, un cilvēkam pēc palīdzības būs jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, dežūrārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē. Tādēļ aicinām iedzīvotājus uzturēt kontaktu ar saviem ģimenes ārstiem un ievērot viņu norādījumus, lai pēc iespējas novērstu hronisko slimību saasināšanos.

Atkārtoti aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un vakcinēties pret Covid-19 infekciju. Informācija par vakcinēšanās punktiem Jēkabpils novadā pieejama Jēkabpils reģionālās slimnīcas mājas lapā www.jrslimnica.lv.

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
komunikacija@jrslimnica.lv