JĒKABPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCAI PIEGĀDĀTAS ČETRAS PLAUŠU VENTILĀCIJAS IEKĀRTAS

04/11/2021
IMG-2019-1200x900.jpg

Šodien Jēkabpils reģionālajai slimnīcai starptautiskās palīdzības ietvaros piegādātas četras mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas no Zviedrijas.

Jau ziņots, ka Latvijas cīņai ar Covid-19 pandēmiju atbalstu sniegušas Somija, Ungārija, Nīderlande un Zviedrija. Jēkabpils reģionālā slimnīca atbalstu saņēmusi caur ES civilās aizsardzības mehānismu, kas paredz aprīkojuma piešķiršanu uz sešiem mēnešiem.

Ventilācijas iekārtas paredzētas Covid-19 reanimācijas pacientu ārstēšanai un tas ļaus paplašināt Covid-19 reanimācijas jeb intensīvās terapijas gultu skaitu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā no deviņām līdz 13.

Intensīvās terapijas gultu skaits līdz 13 gultas vietām Jēkabpils reģionālajā slimnīcā varētu tikt palielināts iespējami drīzākā laikā, tiklīdz tiks pabeigti centrālās skābekļa sistēmas komunikāciju pilnveidošanas darbi.