JĒKABPILS REĢIONĀLAJĀ SLIMNĪCĀ VEIKTA PIRMĀ LAPAROSKOPISKA CIRKŠŅA TRŪCES OPERĀCIJA

08/10/2021
20201204-0056.jpg

Ceturtdien, 7.oktobrī, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ķirurgs Juris Larnovskis veica laparoskopiskā cirkšņa trūces plastiku, kas ir pirmā šādas mazinvazīvas metodes trūces operācija Jēkabpils slimnīcā. Paciente, kurai veikta šī operācija, jūtas labi un jau nākošajā dienā izrakstīta no stacionāra.

Laparoskopija ir operācija ar nelieliem griezumiem vispārējā narkozē un samazinātu sāpju sajūtu pēc operācijas. Operācijā tiek izmantots optiskais instruments, kas uz monitora pārraida attēlu no vēdera dobuma. Operācija tiek veikta ar speciāliem instrumentiem, kurus vēdera dobumā ievada cauri slūžām. Ādā tiek veikti 2-3 nelieli griezieni, nav nepieciešams plaši atvērt vēdera dobumu ar garu griezienu. Tas būtiski samazina sāpes pēc operācijas, samazina infekcijas risku, saaugumu veidošanos vēdera dobumā, kā arī dod labu kosmētisko rezultātu. Operācijas process pacientam kļūst komfortablāks, rada mazāku operācijas traumu, saīsina darba nespējas un rehabilitācijas laiku.

Jēkabpils slimnīcas ķirurgi Dr. Juris Larnovskis un Dr.JevgēnijaKuzmas šogad Rīgas 1.slimnīcā ķirurga Jura Žarinova vadībā apguva TAPP (laparoskopiskas cirkšņa trūces plastikas) metodi. Lai veicinātu darbinieku kvalifikācijas celšanu un lai rastu iespēju ārstiem iegūt, uzlabot vai paplašināt nepieciešamās iemaņas, prasmes un zināšanas, Jēkabpils reģionālā slimnīca ir noslēgusi sadarbības līgumu par ārstu kvalifikācijas celšanu ar Rīgas 1.slimnīcu.