JĒKABPILS REĢIONĀLĀS SLIMNĪCAS PERINATĀLĀS APRŪPES CENTRS SAŅEM ROTARI KLUBA DĀVINĀJUMU

30/11/2020
0b481f3b-4c06-4de6-b602-7da5a7bfdb16.jpg

Pateicoties Rīgas Rotari kluba un Zviedrijas Lindesbergas Rotari kluba iniciatīvai, šī gada 17.novembrī,  Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā, Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centrs (PAC) saņēma dāvinājumu – trīs jaundzimušo inkubatorus. Jaundzimušo inkubatori kalpo kā gultiņas priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem, kurās iespējams uzstādīt katram jaundzimušajam atbilstošu mitrumu, siltumu un nepieciešamo skābekļa daudzumu.

Šis ir otrais rotariešu dāvinājums ceturtā Rotari globālā piešķīruma projekta ietvaros –  augusta mēnesī dāvinājumā tika saņemts jaundzimušo dzirdes skrīninga aparāts, kas pirms tam Perinatālās aprūpes centram nebija pieejams. Iegādāto pamatlīdzekļu vērtība projekta ietvaros ir 57722,00, ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu EUR 6 000,00.

Pēc projekta vadošo partneru – Anders Svensson no Zviedrijas Lindesbergas Rotari kluba un Ineses Priednieces, Rīgas Rotari kluba projektu koordinatores, iniciatīvas nodrošināt Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centru ar jauniem inkubatoriem, aicinājumam atsaucās sekojoši Rotari klubi un individuālie ziedotāji: Zviedrijas klubi – Lindesberg, Arboga, Degerfors, Fellingsbro, Filipstad, Hällefors-Grythyttan, Karlskoga-Nobel, Nora, Mönsterås, Kalmar; ASV klubi – Wissconsin Dells un North West Oklahoma City; četri apgabala klubi – 2340, 2410, 1410 un 5750; kā arī – Jēkabpils, gas, Rīga Rīdzene, Rokiškis (Lietuva), Lieto Vanhalinna (Somija) un individuālā ziedotāja Sophia Andersson.

Kopš 2016.gada šis ir ceturtais Rotari globālais piešķīruma projekts, no kuriem trīs veltīti Perinatālās aprūpes centram un viens Dzemdību nodaļai. Četru gadu periodā visu projektu kopējā dāvinājuma (iegādāto pamatlīdzekļu) vērtība ar PVN veido 224149,92 EUR, t.sk. pašvaldības, slimnīcas līdzfinansējumu 23 200 EUR apmērā.

Iegādātajos pamatlīdzekļos ietilpst jaundzimušo inkubatorie, dzirdes skrīninga aparāts, fototerapijas iekārtas un lampas, jaundzimušo sildošās gultiņas, pulsa oksimetri, bilirubīna daudzuma mērītāji un perfuzori, ventilators augstfrekvences jaundzimušiem Perinatālam aprūpes centram. Savukārt Dzemdību nodaļā pacientu funkcionālās gultas ar aprīkojumu, kardiotokogrāfs,fototerapijas lampa, ultraskaņas sistēma, plaušu mākslīgās ventilācijas aparāts, inkubators, portatīvais digitālais skrīninga otoakustiskās emisijas audiometrs. Pateicoties šiem dāvinājumiem, Perinatālajā aprūpes centrā un Dzemdību nodaļā ir iegādāta jauna vai atjaunota daļa iepriekšējās aparatūras, kas nodrošina augstu aprūpes sniegšanu jaundzimušajiem.

“Izsakām lielu pateicību Rotari organizācijai, aktīvajiem projekta iniciatoriem un individuālajiem ziedotājiem, kuri šajos sarežģītajos apstākļos, neskatoties uz apkārt notiekošo, spēj palīdzēt citiem un iegulda maksimālas pūles projektu realizācijā! Šāda veida dāvinājums ir ne tikai liela palīdzība mazajiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama perinatālā aprūpe, bet arī strādājošajam personālam,” sirsnīgus pateicības vārdus izsaka Perinatālās aprūpes centra vadītāja Inguna Kalēja un slimnīcas valde,Esam pateicīgi par veiksmīgo sadarbību daudzu gadu garumā ar Rotari organizāciju, kā arī priecājamies par sirsnīgajām tikšanās reizēm Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centra telpās”.

Rīgas Rotari kluba projektu koordinatore Inese Priedniece norāda:Priecājos, ka Jēkabpils PAC ir kļuvis par spēcīgu medicīnas vienību reģionā.Katrs jaundzimušais Latvijai ir ļoti nozīmīgs.”