JĒKABPILS SLIMNĪCĀ ATKLĀTS GISTAR PĒTĪJUMA REĢIONĀLAIS CENTRS

11/10/2019
Gistar-projekta-atklasana.jpg

Šī gada 27. septembrī tika oficiāli atklāts gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījuma GISTAR Jēkabpils reģionālais centrs.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas sadarbībā ar Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu realizētais gremošanas trakta slimību profilakses pētījuma GISTAR reģionālais centrs Jēkabpilī savu darbību uzsāka šī gada 2. septembrī.
Šobrīd reģionālais centrs ir veiksmīgi aizvadījis pirmo darba mēnesi, kura laikā to ir apmeklējuši jau vairāk kā 200 respondenti. Kopumā pētījumā iekļauti jau vairāk kā 8 500 respondenti.

Pētījuma centra oficiālais atklāšanas pasākums notika 27. septembrī pētījumu centra telpās, Jēkabpils poliklīnikā, Stadiona ielā 1, 2.stāvā.
Centra atklāšanā piedalījās Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes locekļi – Margarita Meļņikova, Renārs Putniņš, Latvijas Universitātes profesors, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors, ārsts gastroenterologs Mārcis Leja, GISTAR pētījuma darbinieki, kā arī Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola.

GISTAR pētījums tiek finansēts ERAF (Eiropas Reģionālā attīstības fonda) 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi” 2. kārtas ietvaros, projekta ID Nr. 1.1.1.1/18/A/184 “H.pylorieradikācijas shēmas optimizācija masveida kuņģa vēža prevencijas pasākumiem”

Sagatavoja:
Inese Veckagane