NO 1.DECEMBRA SLIMNĪCA NODROŠINĀS JAUNU PAKALPOJUMU – VESELĪBAS APRŪPI MĀJĀS

30/11/2022
Veselibas-aprupe-majas-1-1200x800.jpg

No 1.decembra Jēkabpils reģionālā slimnīca nodrošinās jaunu pakalpojumu – valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās.

Kas ir veselības aprūpe mājās un vai par to jāmaksā?

Valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās var saņemt pacienti, kuriem ir noteiktas saslimšanas. Tā ir medicīniska aprūpe, kas ietver noteiktu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu pacientam viņa dzīvesvietā. Pakalpojums “veselības aprūpe mājās” ir valsts apmaksāts pakalpojums, pacientam ir jāiegādājas tikai viņam izrakstītie medikamenti, bet katetrus, sistēmas, šļirces, u.c. nepieciešamos materiālus nodrošinās pakalpojuma sniedzējs – Jēkabpils reģionālā slimnīca. Līdzmaksājums par pakalpojuma sniegšanu pacientam nav jāmaksā!

Kā saņemt pakalpojumu?

Lai saņemtu pakalpojumu, pacientiem ir jāsaņem nosūtījums uz šo pakalpojumu no ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista, pēc tam ar viņu sazināsies šī pakalpojuma koordinators, lai vienotos par pakalpojuma saņemšanu. Pagaidām Jēkabpils reģionālās slimnīcas pakalpojums “veselības aprūpe mājās” būs pieejams tikai Jēkabpils pilsētā dzīvojošajiem, nākotnē plānots pakalpojumu nodrošināt arī Jēkabpils novadā dzīvojošajiem.

Pacientam ar hronisku saslimšanu un pārvietošanās traucējumiem veselības aprūpe mājās tiek nodrošināta līdz 30 kalendāra dienām. Par nākošo periodu ir jāsaņem jauns nosūtījums no ģimenes ārsta.

Pēc izrakstīšanās no stacionārās ārstniecības iestādes vai dienas stacionāra sakarā ar ķirurģisku iejaukšanos veselības aprūpes mājās ilgums ir līdz 10 kalendāra dienām (ja nepieciešams, tad tālākai aprūpei nosūtījumu izsniedz ģimenes ārsts).

Veselības aprūpi mājās pacienti var saņemt, ja:

• pacientam ir hroniska saslimšana un pārvietošanās traucējumi, kuru dēļ pacients nespēj ierasties ārstniecības iestādē;
  • pacients ir izrakstīts no stacionārās ārstniecības iestādes vai no dienas stacionāra pēc ķirurģiskas iejaukšanās;
  • pacientam (ar diagnozi I60 – Subarahnoidāls asinsizplūdums, I61 – Intracerebrāls asinsizplūdums, I63 – Smadzeņu infarkts, I64 – Insults, neprecizējot, vai tas ir asinsizplūdums vai infarkts vai I69 – Cerebrovaskulāru slimību sekas) nepieciešami medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi un to sniegšana uzsākta trīs mēnešu laikā pēc saslimšanas.

Veselības aprūpe mājās ietver šādus veselības aprūpes pakalpojumus:

• medikamentu ievadīšanu;
  • ādas bojājuma aprūpi;
  • urīna ilgkatetera maiņu un aprūpi, mākslīgās atveres aprūpi, tai skaitā pacienta un viņa tuvinieku izglītošanu un apmācību par mākslīgās atveres (stomas) aprūpi, kuru vienam pacientam apmaksā ne vairāk kā piecas reizes (izņemot traheostomas, gastrostomas, nefrostomas, cistostomas aprūpi, kuru valsts apmaksā atbilstoši faktiski sniegto pakalpojumu skaitam).

Veselības aprūpes pakalpojumus mājās sniedz reģistrēta māsa vai ārsta palīgs (feldšeris), savukārt iepriekš minētos medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus – sertificēts fizioterapeits vai fizioterapeita asistents, ergoterapeits vai audiologopēds.

Mājas aprūpes pakalpojuma koordinators Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – Daina Vīksne, t.22441914.

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
komunikacija@jrslimnica.lv