SITUĀCIJA SAISTĪBĀ AR COVID-19 PACIENTU UZŅEMŠANU JĒKABPILS REĢIONĀLAJĀ SLIMNĪCĀ IR KRITISKA

30/09/2021
20210903-0090-1.jpg

Situācija ir kritiska – tā atzīst gan mediķi, gan Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova. Jēkabpils reģionālā slimnīca Covid-19 pacientu stacionēšanu atsāka 11.septembrī. Taču jau šobrīd – 30.septembrī – Covid-19 gultu noslodze sasniedz 105%, proti – ja iepriekš pārprofilējām 35 gultas vidēji smagu Covid-19 pacientu stacionēšanai, tad uz šo brīdi Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ir stacionēti 40 vidēji smagi pacienti, bet vēl 6 atrodas smagā stāvoklī Covid-19 reanimācijā un tuvākajā laikā uz reanimācijas nodaļu tiks pārvests vēl viens pacients, kura stāvoklis pasliktinās. Lai palielinātu vidēji smagu pacientu Covid-19 gultu skaitu, būs nepieciešams ierobežot citu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Statistika ir pārliecinoša – Covid-19 reanimācijā nav nonācis neviens pret Covid-19 vakcinēts cilvēks, no stacionārā ievietotajiem Covid-19 pacientiem 90% nav vakcinēti un 10% ir vakcinēti, taču vakcinētajiem slimības gaita norit daudz vieglāk un viņi ātrāk tiek izrakstīti no stacionāra, kamēr pārējiem pacientiem nepieciešams daudz ilgāks laiks, lai stabilizētu un uzlabotu veselības stāvokli.

Šī statistika nozīmē, ka Delta variants izplatās ļoti strauji un smagi – šobrīd katrs piektais (!) stacionētais Covid pacients nonāk reanimācijas nodaļā, kur cīņa par dzīvību visbiežāk Covid-19 pacientiem tiek zaudēta. Iepriekšējā periodā, kad slimnīcas piedzīvoja lielāko Covid-19 pacientu skaitu, ārstēšana reanimācijas nodaļā bija nepieciešama vidēji katram desmitajam stacionētajam pacientam.
Šobrīd vidēji smagi un smagi slimo arvien gados jaunāki iedzīvotāji.

Vislielākais slogs šobrīd gulstas uz reanimācijas nodaļu kapacitāti. Tā nav tikai papildus gultas vietu nepieciešamība, bet arī sarežģīta aprīkojuma un profesionāla personāla nepieciešamība. Reanimatologu un anesteziologu trūkst visā valstī, ne tikai mūsu slimnīcā, taču tieši šo ārstu trūkums ir kritisks reanimācijas nodaļu kapacitātes palielināšanā.

Lūdzam iedzīvotājus nopietni un atbildīgi rīkoties, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos un krīzes situāciju medicīnas nozarē un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19 vīrusu, tādējādi pasargājot gan sevi, gan apkārtējos.

Pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 Jēkabpilī var šādos veidos:
• Jēkabpils reģionālās slimnīcas mājas lapā jrslimnica.lv, sadaļā “e-pieraksts”.
• Zvanot uz Jēkabpils vakcinācijas kabinetu – t.62102798. Lielā zvanu noslogojuma dēļ var būt grūtības izveidot savienojumu ar šo numuru, tādēļ prioritāri aicinām izvēlēties e-pieraksta iespēju.

📌 Iedzīvotāju ērtībai vakcinācijas kabineti strādās arī divas sestdienas – 2. un 9.oktobrī no pl.8:30-17:00.
Jau ziņots, ka no septembra Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā (poliklīnikā) darbojas 2 vakcinācijas kabineti – 1.stāvā 150.kabinets, bet otrajā stāvā – 213.kabinets. To darba laiks – darba dienās no pl.8:30-16:00.

Ja būs liela iedzīvotāju interese par vakcinēšanās iespēju sestdienās, tad šāds pakalpojums tiks nodrošināts arī turpmāk. Lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai slimnīcas sociālo tīklu profilos un mājas lapā www.jrslimnica.lv.