AMBULATORAJĀ DAĻĀ ATJAUNOTS PODOLOGA PAKALPOJUMS

15/03/2021
Podologs.png

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā (poliklīnikā) atjaunots podologa pakalpojums. No 18.marta pirmdienās un ceturtdienās pēc iepriekšēja pieraksta pacientus pieņems podoloģe Ilona Ivanova. Lai uzlabotu sniegto pakalpojumu, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” ir iegādājusies jaunu aprīkojumu – elektriski vadāmu podologu krēslu ar neatkarīgu augstuma, atzveltnes un sēdekļa regulēšanu.

Pacientam, kurš slimo ar cukura diabētu, nosūtījumu uz diabētiskās pēdas aprūpes kabinetu, izvērtējot pacienta pēdu veselības stāvokli, var izsniegt ģimenes ārsts vai ārsts speciālists, kurš ir līgumattiecībās ar valsti (piemēram, endokrinologs). Šiem pacientiem endokrinologs ir tiešās pieejamības speciālists, pie kura var doties bez nosūtījuma. Lēmumu par pēdu aprūpes biežumu un nepieciešamo aprūpes apjomu nosaka podologs, izvērtējot cukura diabēta pacienta pēdu stāvokli. Pacientiem, saņemot valsts apmaksātu veselības aprūpi Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetā, nav jāveic pacienta iemaksas vai līdzmaksājumi.

Pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta:
Pirmdienās 9 – 14
Ceturtdienās 9 – 14

Pieteikšanās pakalpojumam – zvanot uz Jēkabpils reģionālās slimnīcas vienoto pacientu pieraksta tālruni 62203333.

Podologs ir ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību, kurš veic ieauguša nagu korekciju, varžacu, kārpu apstrādi, papēžu plaisu, pēdu hiperkeratozes (ādas sabiezējumu) apstrādi, nagu protezēšanu, sēnīšu skarto nagu/ādas apstrādi, konsultē un sniedz ieteikumus pēdu kopšanā un ārstēšanā.Podologs izveido individuālu pēdu aprūpes plānu, izvēloties nagu struktūrai un kāju ādai atbilstošu apstrādes tehnoloģiju, kas nodrošina pacienta pēdu problēmu novēršanu vai mazināšanu, nosakot prioritārās pēdu aprūpes problēmas, gaidāmos iznākumus un plānojot veicamās darbības.