TURPINĀS JAUNA APRĪKOJUMA PIEGĀDES JĒKABPILS REĢIONĀLAJĀ SLIMNĪCĀ

26/04/2021
IMG-6172.jpg

Informācija medijiem

Šodien Jēkabpils reģionālā slimnīca saņēmusi vēl daļu no iegādātajām multifunkcionālajām gultām un citu aprīkojumu. Līdz šim slimnīcai jau piegādāti 68 monitori pacientu vitālo funkciju novērošanai, 88 abpusēji lietojami un viegli transformējami pacientu skapīši, kā arī kopumā iegādātas 92 gultas – no tām jau piegādātas 73 multifunkcionālās gultas un 4 intensīvās terapijas gultas reanimācijas nodaļai, bet maijā slimnīcai tiks piegādātas 15 multifunkcionālās gultas ar laterālo savērsumu.

Multifunkcionālās gultas ir pacientiem drošas un ērtas, kā arī funkcionālas, ar viegli un ērti maināmām pozīcijām, kas būtiski atvieglo mediķu darbu. Katra gulta ir aprīkota ar divām pultīm, viena paredzēta personālam, otra – pacientam, lai viņš pēc nepieciešamības gultas pozīciju varētu mainīt pats.

Jau ziņots, ka atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam plānam slimnīcu kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai, Ministru kabinets šogad atbalstījis finansējuma piešķiršanu SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” 5 884 795 eiro apmērā.

Finansējums tiks izlietots, lai izveidotu un labiekārtotu 80 gultas vidēji smagu pacientu ārstēšanai, veiktu reanimācijas nodaļas paplašināšanas darbus un aprīkotu intensīvās terapijas un reanimācijas gultas (kopā 15 reanimācijas un 6 intensīvās terapijas gultas), kā arī veiktu remontdarbus aptiekas noliktavas paplašināšanai (saistībā ar prasību slimnīcām nodrošināt medikamentu uzkrājumu trīs mēnešu (līdzšinējā 1 mēneša) periodam), kā arī hemodialīzes kabineta izveidei – lai nodrošinātu atsevišķu plūsmu infekcijas pacientiem.

Uz 2021.gada janvāri Jēkabpils reģionālajā slimnīcā bija 57 vidēji smagu Covid-19 pacientu gultas, kas pārprofilētas ar obligāti nodrošināmo ekipējumu jeb infrastruktūru un 8 (ar iespēju palielināt līdz 9) reanimācijas gultas. Realizējot plānotās aktivitātes tiks izveidotas un atbilstoši aprīkotas 80 vidēji smagu Covid-19 pacientu gultas, 15 reanimācijas gultas un sešas intensīvās terapijas gultas, kā arī veikti renovācijas darbi reanimācijas nodaļas paplašināšanai, hemodialīzes nodaļas izbūvei un aptiekas noliktavas paplašināšanai.

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 28326761